Úklid sněhu

Zajistíme pro Vás kompletní zimní údržbu vaší střechy. Odklízíme sníh a led na obtížně dostupných místech za pomocí horolezecké techniky a výškových prací. V zimních měsících je třeba včas reagovat na přívaly sněhu a zamrzání žlabů (okapů) a svodů. U plochých střech z asfaltových pásů a měkčených PVC folií, nejčastěji v obchodních centrech a v administrativních budovách hrozí přetěžování střešní konstrukce a zatékání do objektu. U šikmých (sedlových)střech hrozí sesuv velké masy sněhu a ohrožení osob a majetku. Sněhové zábrany nedokážou vždy zabránit pádu sněhu a je potřeba ho ručně shodit.

U plochých střech z měkčených PVC fólií se nesmí použít strojní úklid (sněžná fréza), hrozí poškození střešní krytiny a je třeba využití klasické techniky. Používáme plastová hrabla a lopaty a přesun sněhu po střeše je řešen plachtami. Bohužel u většiny střech je míst na shození sněhu málo (vchody, parkoviště, chodník) a pak se úklid stává časově náročným. Proto je u větších střech dobré s úklidem sněhu začít včas.

Problémy vznikají také u atikových (sámových) žlabů, kde zamrzne odtok vody a začne zatékat do objektu. Této situaci je lépe předcházet montáží topných kabelů. Voda postupně rozmrzá a neustále odtéká.

Nejčastěji však shazujeme sníh a ledové krápníky (rampouchy) na činžovních a řadových domech v centrech měst. Je zde většinou v krátké časové době potřeba místo ohradit záborovou páskou a použít horolezeckou techniku a výškové práce nebo plošinu a ručně sníh ze střechy sházet, jinak hrozí pád sněhové a ledové masy na chodce či poškození majetku.

Zavolejte a my vaše nesnáze se zimou vyřešíme. V případě kalamitního stavu volejte 24 hodin denně!!!

– shazování sněhu z šikmých střech
– úklid sněhu z plochých střech
– shoz rampouchů a vyčištění žlabů (okapů) od sněhu a ledu
– odstranění ledu a sněhu z atikových žlabů
– čištění zamrzlých svodů
– úklid a shoz sněhu ze solárních a fotovoltaických panelů
– monitorování stavu sněhu na střeše