Systémy proti ptactvu

Z našich zkušeností můžeme s jistotou říct, že největším nepřítelem člověka z oblasti ptactva je holub skalní. Holub našel ve městech výborné útočiště. Atiky, žlaby, půdy a různé výklenky mu dávají možnost hnízdění a dobré pozice k výpravám za potravou. Jsou až neuvěřitelně adaptabilní a odolní vůči okolním vlivům. Využívají i velice malých ploch a jsou schopni až několik týdnů hledat v instalovaném systému skulinu, kterou by využili k opětovnému zahnízdění. Hnízdí dvakrát do roka a s vyvádím mláďat jsou vysoce úspěšní. Dožívají se až 15 let a jejich početná populace stále roste. Krom toho že jejich agresivní trus ničí fasády domů a estetický vzhled atik, žlabů a chodníků, přenášejí také infekční onemocnění a roznášejí nebezpečné roztoče.

Hrotový systém:

spočívá v pokrytí náletových ploch plastovými pásky s hroty, které zabrání usedávání ptactva tak, aby jim nebylo ublíženo. Pásek se skládá z 50cm UV stabilního polykarbonátu osazeného hroty z pružinové nerezové oceli, který se připevňuje na očištěný a suchý podklad pomocí silikonu, nebo na dřevěné podklady pomocí vrutů či hřebů. Při zachování technologického postupu a zvolení správného systému, vydrží ochrana cca 10 let. Klíčovým bodem ochrany je zvolení takového systému, který dokonale pokryje celou plochu. Bodáky je třeba zvláště u vysoce exponovaných míst umísťovat na samý okraj střech, atik či žlabů, tak, aby byl vytvořen určitý hrotový přesah. Při nedostatečném přesahu budou ptáci usedat i na velice malé nechráněné plochy.

Důležité je vypozorování exponovanosti plochy:
a) holubi na místě hnízdí a spí
b) holubi na místě odpočívají a vyráží za potravou
c) holubi na místo usedávají náhodně

U vysoce exponovaných ploch je třeba pokrýt systémem celou plochu, neboť se holubi a především holubice budou za každou cenu snažit vrátit ke svým hnízdům. Z našich zkušeností se na místech hnízdění objevují holubi ještě několik týdnů po instalaci hrotových a síťových systémů.

Síťový systém:

je nejúčinnějším způsobem ochrany převážně atrií, dvorků, převislých atik a slepých střešních či fasádních míst obývaných holuby. Nejčastěji instalujeme sítě na balkony a lodžie, ale také na věže či světlíky. U panelových domů z pravidla zasíťujeme celý balkonový sektor od přízemí až po střechu, ale přijedeme Vám rádi zasíťovat i jediný balkon. Výhoda síťového systému je dokonalá ochrana prostoru za sítí kdy při správné instalaci a dodržení postupu už nikdy žádný holub na váš balkon nedosedne. Síť proti holubům má oka s průměrem 50 mm a 1mm tenké vlákno, které je téměř nepostřehnutelné a tak nijak nebude stínit nebo narušovat estetický vzhled. Instalace se provádí namontováním kotev, hmoždinek, ok nebo háků dle podkladu, velikosti a náročnosti situace. Do nich se vypne ocelové lanko, které vytvoří rám pro uchycení sítě. Pro celkové síťování panelových domů není třeba ani přítomnost nájemníků, neboť práce můžeme provádět pomocí plošin či horolezecké techniky.

Zednické a výškové práce Morava doporučují hroty od firmy BS-system.

Tento hrotový ochranný systém proti ptactvu se dodává v 50cm dlouhých segmentech a nechá se velice snadno instalovat. V prodeji jsou 4 druhy různých šíří pro ochranu všech ploch.
Při montáži naší firmou Zednické a výškové práce Morava nabízíme výrazné slevy na hrotový systém. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.