Střechy

Velmi důležitou součástí domu je střecha. Naše firma Zednické a výškové práce Morava pro Vás zajistí kompletní servis pokrývačských prací s profesionálním a individuálním přístupem. Odborně Vaši střechu pokryjeme jakýmkoliv druhem střešní krytiny. Při výběru střešní krytiny klademe důraz na mikroklimatické podmínky na střechu působící. Přímým vlivem působí na střechu teplota vzduchu, její kolísavost, sluneční záření, vítr a ostatní vlivy životního prostředí jako jsou exhalace, sníh, hluk, otřesy a provoz. Typ a barva krytiny jsou předem určeny v projektu, který pro Vás připravíme. Krytinu volíme s ohledem na celkovou plochu, sklon střechy a ostatní již zmiňované vlivy. Existují krytiny, které nelze při určitém sklonu střechy pokládat. Střešní krytina musí být především účelná a kvalitní.

Opravy střech

  • výměny tašek
  • výměny alukrytových šablon
  • opravy komínů a komínových lávek
  • výměny a opravy okapů, svodů, hromosvodů, nástřešních žlabů a atikových plechů
  • lepení děr v asfaltových a mPVC fóliích
  • nátěry střech

Opravy střech patří mezi nejčastěji poptávané služby z naší nabídky. V dnešní finančně nepříznivé době, kdy většina majitelů činžovních a rodinných domů není schopna finančně zajistit kompletní rekonstrukci celé střechy, provádíme i částečné rekonstrukce a opravy střech.

Opravíme a vyměníme opravdu jen to nejnutnější na střeše tak, aby nedocházelo k zatékání a devastaci dalších částí domu. Včasný zásah a drobná oprava Vám může ušetřit v pozdější době značné finanční prostředky. Proto Vám nabízíme částečnou výměnu střešní krytiny. (výměna prasklých tašek), lepení děr v modifikovaných asfaltových pásech a mPVC fólií, opravy komínů a komínových lávek, opravy úžlabí, atik, tmelení a zdění spár kolem klempířských prvků. Dále provádíme čištění a výměny okapů a svodů. Zde je potřeba pravidelná údržba, čištění a nátěry. Při proděravění okapů a nástřešních žlabů dochází k zatékaní do konstrukce domu a opravy se tak mohou stát velice nákladnými. Mezi další námi nabízené služby patří také rekonstrukce hromosvodů včetně revizí, nátěry všech klempířských prvků, montáže bezpečnostních prvků a střešních oken. Rádi pro Vás také nainstalujeme sněhové zábrany nebo síťové i hrotové ochranné systémy proti holubům.

Další nabízenými službami jsou nátěry střech. Starou barvu na střešní krytině důkladně očistíme pomocí vysokotlaké vody (WAP) či pomocí modré skalice a odstraníme biologické nečistoty. Použijeme Vámi zvolený odstín barvy a doporučíme i nejvhodnější druhy barev.

Ploché a šikmé střechy: fólie z měkčeného PVC

Mezi další naše hlavní činnosti patří výroba střech z mPVC folií. Foliová hydroizolační vrstva střechy je zpravidla složena z jedné vrstvy folie o síle 1,2mm -1,5mm a je podložena separační vrstvou textilie. Je nutno ji použít, protože folie nesmí přijít do styku s hmotami na bázi asfaltů, dehtu, ropných produktů a s pěnovým a extrudovaným polystyrenem. Hydroizolační fólie se volně pokládají na separační podklad, upevňují se kotvami a svařují. Fólie jsou vhodné jak pro ploché střechy tak pro i šikmé. Materiál je výhodný, protože dlouhodobě odolává UV záření, je velmi dobře svařitelný i po delší době od té kdy byl použit a proto se nechá velice snadno opravovat a v ploše je velmi lehký. Výhodou je, že není potřeba velká údržba a je dodávána s velkým množstvím doplňků, jako například jsou ukončovací lišty a jiné. Naše firma Zednické a výškové práce Morava spolupracuje přímo s dodavatelem krytiny, který s pomocí technika a našimi odborníky určí správnou skladbu střechy tak, aby byl zákazník maximálně spokojen. Využití má zejména u střech velkých hal s nízkým pohybem osob a věcí po střeše.

 

Ploché a šikmé střechy: asfaltové pásy

Další možnou krytinou na ploché, ale i šikmé střechy jsou modifikované asfaltové pásy s posypem. Tato varianta je často využívána při zateplování plochých střech činžovních a panelových domů. Je využívána skladba polystyrenu s nakašírovanou vrstvou asfaltového pásu, přes kterou se vaří finální hydroizolační vrstva modifikovaného asfaltového pásu s posypem. Velkou výhodou ve srovnání s krytinou z hydroizolační fólie je, že je podstatně odolnější. Použití je s výhodou u střech menších formátů, kde je předpokládán větší pohyb. Je vhodné tuto variantu použít u střech garáží, teras nebo u přístaveb k domům. Materiál je cenově dostupný.

Naše nabídka v oblasti střech je velmi rozsáhlá a veškeré podrobnější informace Vám v případě zájmu poskytne náš technik, který s Vámi vybere tu správnou střechu pro Vás.