Průmyslové čištění

Naše firma Zednické a výškové práce Morava pro Vás zajistí veškeré úklidové práce v těžko dostupných místech od čištění okapů, žaluzií, solárních panelů až po úklidy hal, stadionů a mytí fasád. To vše pomocí horolezecké techniky, žebříku, lešení nebo plošiny. Mezi nejžádanější služby patří čištění okapů (žlabů) a svodů. Tato údržba by měla být prováděna minimálně jednou ročně a to dle stavu střechy a množství stromů v okolí. Okapy a svody čistíme od listí, ptačích výkalů a volných částí střechy či komínů. Dále čistíme také úžlabí střech, atikové žlaby (sámové) a ploché střechy. Čistíme střechy pomocí vysokotlakých čističů od mechu a lišejníků.

Provádíme technické úklidy za pomoci horolezecké techniky v průmyslových, továrních a strojírenských halách. V tomto oboru máme dlouholeté zkušenosti. Provádíme čištění jeřábových drah, rozvodů, trubek, světlíků, konstrukcí, osvětlení, jeřábů, zdí, drátových skel a vzduchotechniky. Nečistoty a části suti se nejdříve vyluxují a poté se veškeré konstrukce umyjí pomocí speciálních chemických prostředků a haly se tak dají používat i na bezprašný provoz. Tyto práce provádíme také ve skladových halách a stadiónech. Pomocí vysokotlakých čističů umyjeme sila nebo jiné objemné nádrže.

Na výškových budovách jsou stále častěji využívány venkovní žaluzie, které se musejí pravidelně udržovat a horolezecká technika je jedinou možností jak dobré údržby docílit. Čištění žaluzií by mělo být prováděno minimálně jednou ročně a nesmí být prováděno tlakovou vodou. Z tohoto důvodu myjeme žaluzie kartáči s malým průtokem vody nebo provádíme čištění na sucho.

Dále nabízíme čištění solárních panelů. Solární panely je potřeba v městských oblastech mýt minimálně dvakrát do roka. Při zanášení prachem, výkaly ptáků, pylem a dalšími nečistotami klesá účinnost panelů až o 15%. Mytí se provádí buď klasicky vodou a stěrkou nebo za pomocí vysokotlakých čističů. V zimním období zajistíme i úklid sněhu ze solárních panelů.

V neposlední řadě provádíme veškeré čištění, následné opravy a nátěry fasád všech povrchů (plastové, štukové, plechové, keramické a jiné) včetně čištění grafit a speciálních nátěrů na jejich lepší následné odstranění.